Yücesan Makineleri 2004 yılında Türkiye’nin İzmir şehrinde kurulmuş roll forming makine üretimleri yapan bir şirkettir. 17 yılı aşkın tecrübeyle üretimine devam eden Yücesan Makine uluslararası pazarda da önemli bir yere sahiptir.

Kepenk ve panjur makineleri üretimi bakımından lider firmalar arasında da yerini almıştır. Teknoloji , özgünlük ve kalite ile ürettiğimiz makineler müşterilere de performans ve üretim verimliliğinde sürekliliği sağlamaktadır. Üretilen ürünlerimiz AB birliği standartları çerçevesinde değerlendirilmektedir. Bu da bizi Türkiye‘nin bir numaralı roll forming makine üreticisi yapmıştır.

RULO ŞEKİLLENDİRME NEDİR ?

Rulo şekillendirme metal şeritlerin bükülerek yeni bir form kazandığı üretim işlemi için kullanılan bir kelimedir. Bu operasyon sırasında makara bükme işlemine katkılar sağlayarak istenilen boyutta profil oluşturulmuş olur. Kullanılan metalinde kaliteli olması ürünün bükülme işlemi yapılırken kırılıp çatlamaması açısından önemlidir.

       ŞEKİLLENDİRME SÜRECİ

Metal şeritler makineden geçerken makinenin içinde bulunan silindir takımları sayesin çok az bir miktarda bükülür. Bu bükülme oranının az miktarlarda yapılması keskin bükülme sırasında yaratılacak olan deformasyonu önler bundan dolayıdır ki keskin ve beklenmedik bükülme Roll forming makinelerde kullanılmaz. Metal şeritler bu işlemler uygulanalarak istenilen ürün elde edildiğinde ise satılmak üzere pazardaki yerini alır . Roll forming kullanılan metal şekillendirmeler diğer metal şekillendirme yöntemlerinden daha pahalı olsalar da müşterilere daha iyi ürünler ve ürün kalitesi sunar.

RULO ŞEKİLLENDİRME İŞLEMİNİN AVANTAJLARI

Rulo şekillendirme büyük avantajları vardır. Montaj için farklı uzunluklarda üretilebilirler. Üretilen parçalar büyük oranlarda kesilebilir ve elde kalan kesilmiş parçalar diğer montajlarda da kullanılabilirler bu da olağan maliyeti düşürür. Delme ve kaynaklama gibi işlemlerde tek bir üretim hattına uyarlanabilir.

Duvar kalınlığının yapısal ihtiyaçlarına göre hedeflendiğinden diğer şekillendirme işlemlerinin aksine daha hafif parçalar oluşturmayı kolaylaştırır. Parçalar cila veya boya işlemi uygulanmış olsa dahi yuvarlanabilirler. Bu pek çok avantaj sayesinde rulo şekillendirme makineleri otomotiv, beyaz eşya, inşaat, tarım, güneş enerjisi ve raflar dahil olmak üzere endüstride geniş kapsamlı iş ağına sahiptir.

Kalite Politikamız Özgünlükle Birleşiyor

Diğer Yazılarımız